У Кракові завіяв “Вітер На-дії”

Читай також

  • Отець Ростислав Пендюк: Молодість ― час діяти чи «стан душі»
  • Прийди і подивись. Місце молоді в Церкві
  • «Зустріч з живими Ісусом Христом: Шлях до навернення, сопричастя та солідарності сьогодні в нашому світі!»
        • У Кракові завіяв “Вітер На-дії”

          Фестиваль “Вітер На-дії”, який цими днями відбувся в місті  — це щорічний з’їзд молоді Української греко-католицької церкви. Традиційними складовими цієї події є зустрічі з лідерами думок та виступи відомих артистів. Журналістки та фотографки з UAinKrakow.pl  відвідали дискусії та концерти на фестивалі. Про мотивацію українців, здійснення недосяжних мрій і досягнення за кордоном —  далі у матеріалі.  

          Вітер надії

          Формат і тематику цьогорічного фестивалю суттєво скоригувало повномасштабне вторгнення рф в Україну. Традиційно подія збирає молодь біля Українського католицького університету у Львові, але цьогоріч пунктом збору став Санктуарій святого Івана Павла ІІ у Кракові. Гаслом “Вітру на-Дії” 2022 обрали “Разом у труднощах – разом в перемозі!”.

          У Кракові завіяв “Вітер На-дії” вітер на-дії,вітер надії фестиваль,вітер надії,вітер надії 2022,фестиваль краків P UAinKrakow.pl

          “Фестивалити під час війни якось негарно, тому організатори вирішили, що це буде просто зустріч молоді. Відчуваємо потребу в тому, що людям все одно треба об’єднуватись, бути разом, почути рідну мову, знайти для себе нові можливості та інсайти”, – розповіла представниця оргкомітету фестивалю “Вітер На-дії” Олександра Ткач.

          У Кракові завіяв “Вітер На-дії” L A UAinKrakow.pl
          Журналістка Ярослава Тюпка і Олександра Ткач

          Теми панелей щороку змінюються залежно від актуального запиту суспільства України та світу. За словами організаторів, цього року спікери підняли чотири основні теми:

          1.       Я – українець. Ідея панелі полягала в тому, що українське – це синонім крутого й прогресивного. Організатори прагнули запросити якомога більше артистів та представників українського бізнесу, які могли б надихнути молодь. Це були музиканти гурту «Антитіла», операційний директор Нової Пошти Євген Тафійчук, Мстислав Банік з Міністерства цифрової трансформації тощо. 
          2.       Співдія. Нині настали часи, коли люди ще більше відчули потребу об’єднуватися та діяти спільно. Про те, як плекати в собі такі риси, спільно роздумували Андрій Рождественський, Дмитро Васильченко та Марта Присяжнюк із Бізнес-школи УКУ.  Про конкретні можливості в ЄС для українських хлопців та дівчат розповіли амбасадорки європейської молоді Надія Касянчук, Кароліна Рибчанівська та Марія Яковенко.
          3.       Сила віри. У що вірити, як бути, якщо на тлі подій і новин здається, що віри немає? Це стало своєрідним лейтмотивом зустрічі молоді з українським духовенством. Серед спікерів були блогер Падре Серж та сестра Клементія Луків.
          4.       Плани на сьогодні. Багато хто вимушено виїхав за кордон і не знає, що робити сьогодні. Організації “Співдія”, “Європейські посли молоді” та інші дали конкретні поради та поділилися цінними контактами, з якими молодь може почати діяти та реалізовувати себе. 

          Вітер взаємодії

          На фестивалі, який вимушено змінив свою адресу зі Львова на Краків, неможливо не говорити про біженців та волонтерство. До цієї теми звернулася й засновниця порталу UAinKrakow.pl Ольга Менько, яка відвідала одну з панелей. 

          „На другий день війни разом з іншими організаціями ми відкрили притулок у Кракові. Поки ще місто нічого не встигло зробити, ми вже приймали перших людей. Вони там ночували, їли, – сказала Ольга. – Більшість із тих, хто приїхав, сподівалися, що от-от усе завершиться, і вони поїдуть додому”.

          У Кракові завіяв “Вітер На-дії” L A UAinKrakow.pl
          Ольга Менько, Оксана Мороз і Євген Глібовицький

          Волонтерка наголосила на важливості чіткого розуміння своїх бажань, планів, намірів – навіть під час такої нестабільної ситуації. Потрібно усвідомлювати, чого хочеш, де бачиш своє майбутнє. Це полегшує роботу й організаціям, які допомагають.

          “Ви залишаєтесь за кордоном чи їдете в Україну? Це рішення, що ви ухвалюєте на підставі своїх можливостей та цінностей. Але важливо його ухвалити і про це говорити, щоб можна було далі працювати. Дуже складно розподіляти кошти, якщо ми не знаємо, що буде завтра, а що за місяць”.

          Подружжя Лідія Кошарська та Ігор Коваль виступили спікерами платформи “Неможлива реальність”. На фестивалі вони вже вдруге, тому відзначили: на цьогорічному хоч і прохолодна погода, але значно тепліша атмосфера.  У 18 років подружжя відкрило в Польщі свій ресторанний бізнес, яким керували сім років. Але одного Лідія та Ігор його продали і повернулися до України.

          “Ми побачили потенціал і розуміння того, що в Україні можемо розвиватися швидше й продуктивніше, ніж у Польщі”, – зауважило подружжя.

          У Кракові завіяв “Вітер На-дії” L A UAinKrakow.pl
          Лідія Кошарська, Ігор Коваль та модераторка дискусії Ната Бенч

          Оселилися в Тернополі, стали інтернет-інфлюенсерами. Нині займаються рекламним бізнесом в інстаграмі і там же ведуть про це блог. Молоде подружжя розповіло, скільки їм вдалося досягти і які цілі вони мають попереду.

           “Чому неможлива реальність? Тому що все, що ставили собі за мету в житті, ставало недосяжним та нездійсненним, але стало реальністю завдяки роботі й бажанню”, – сказала Лідія Кошарська. 

          Вітер змін

          Про зміни і трансформації на фестивалі говорили багато. Канадський дипломат українського походження Роман Ващук розповів, якою у світі бачили Україну до 24 лютого 2022 і наскільки змінилося сприйняття нашої країни тепер.  Роман розповів, що якщо раніше в іноземців Україна викликала лише асоціації країни з корупцією, то тепер українці в очах світу – відважний і крутий народ. 

          У Кракові завіяв “Вітер На-дії” вітер на-дії,вітер надії фестиваль,вітер надії,вітер надії 2022,фестиваль краків P UAinKrakow.pl
          Модераторка дискусії Надійка Гербіш, Роман Ващук, KOLA, Наталя Панченко

          “Хто з вас читав комікси про Астерікса? Є маленьке село галлів, і в мирний час вони між собою сваряться, обкидаються гнилою рибою, зневажать свого шефа. Але щойно з’являються римляни, галли збираються разом, напиваються чарівного еліксиру і луплять тих римлян. Українці трохи як ті галли”, – весело порівняв Роман Ващук.

          Своїми роздумами про те, що заважає нам ставати ще кращими, поділилася активістка та правозахисниця Наталя Панченко.

          “Корупція закордоном виглядає так само, просто її ніхто так не називає. Ми ж придумали собі імідж, за який почали виправдовуватися. Будучи українкою закордоном, я часто зіштовхувалася з тим, що ми маємо комплекс меншовартості вдома, який ще й привозимо сюди”.

          Наталя розповіла, що часто активні українці, які займають високі посади закордоном чи є лідерами у своїх галузях, бояться виборювати зміни в країнах, у яких живуть, пояснюючи це тим, що вони не є громадянами тих країн. 

          “Що треба зробити українцям, щоб досягати щось у світі? Єдина річ, яка нам ще не вдається — треба собі дозволити. Ми це можемо, ми заслужили” – з такою мотивацією звернулася волонтерка до молоді в залі. 

          У Кракові завіяв “Вітер На-дії” вітер на-дії,вітер надії фестиваль,вітер надії,вітер надії 2022,фестиваль краків P UAinKrakow.pl
          Наталя Панченко

          Ще однією спікеркою була співачка, учасниця 6-го сезону талант-шоу “Голос країни” KOLA.  

           “Я створювала багато пісень українською мовою, але їх майже не слухали. Я була засмучена через це, але продовжувала писати далі. Зараз українське на вершинах музичних чартів, і для нас, молодих виконавців, це свято. Ми хотіли і хочемо писати добре, модне, українське”, – з посмішкою поділилася співачка.

          У Кракові завіяв “Вітер На-дії” вітер на-дії,вітер надії фестиваль,вітер надії,вітер надії 2022,фестиваль краків L A UAinKrakow.pl
          KOLA

          Вітер радості

          Відпочити від дискусій можна було на свіжому повітрі під час душевного фуршету зі смаколиками, чаєм та кавою. Упродовж двох вечорів фестивалю учасників своєю музикою зігрівали запальні виконавці – у суботу виступали ENLEO, Agnieszka Cudzich, Піккардійська Терція, Kana Band та Kerygma Project, а в неділю крута українська музика звучала від ДикоBrass, KOLA та Христини Соловій.

          У Кракові завіяв “Вітер На-дії” вітер на-дії,вітер надії фестиваль,вітер надії,вітер надії 2022,фестиваль краків L A UAinKrakow.pl
          Христина Соловій

          Прохолодна погода не завадила молоді співати під сценою, кружляти в хороводах чи танцювати польку. Весела атмосфера передалась усім навколо, а додатковим стимулом для радості стала пропозиція  місць, які за словами отця Ростислава Пендюка, організатора фестивалю можуть приймати “Вітер на-Дії” у 2023 році – Львів, Краків та Крим. 

          У Кракові завіяв “Вітер На-дії” вітер на-дії,вітер надії фестиваль,вітер надії,вітер надії 2022,фестиваль краків L A UAinKrakow.pl

          Текст: Діана Гвоздь, Ярослава Тюпка

          Фото: Оксана Кушнір, Лєна Леонова

          UA in KRAKOW Перший портал для українців у Кракові

          Читай також

        • Отець Ростислав Пендюк: Молодість ― час діяти чи «стан душі»
        • Прийди і подивись. Місце молоді в Церкві
        • «Зустріч з живими Ісусом Христом: Шлях до навернення, сопричастя та солідарності сьогодні в нашому світі!»
          • Оціни

            [ratemypost]